TDG-1 elektrik operasiýa stolunyň bäş esasy hereket topary bar: elektrik bilen sazlanyp bilýän düşegiň ýüzüniň belentligi, öňe we yza egilme, çep we sag egilme, arka plastinkanyň belentligi we tormoz.
Bu elektrik dolandyryş ulgamynyň owadan görnüşi, göwresi, binýady, göteriji sütüni we gapdal reýkalary ýokary hilli poslamaýan polatdan ýasalyp, ýokary hilli örtük, korroziýa garşylygy we ýokary mehaniki berkligi bilen tapawutlanýar.
Elektrik iş stolunyň dürli pozisiýalaryny bir düwme bilen dolandyrmak arkaly akylly sazlaýar. Ol sessiz, takyk we az tehniki hyzmat çykdajylary bolan LINAK elektrik hereketlendirijisini ulanýar. Uly teker dizaýny, sessiz we seýsmiki dekompressiýa garşy.
Bu elektrik operasiýa stoly dürli operasiýalar, mysal üçin, garyn boşlugynyň hirurgiýasy, akuşerlik, ginekologiýa, LOR, urologiýa, anoreksiýa we ortopediýa ýaly operasiýalar üçin amatlydyr.
1.AburçlyAsazlamalarwithGas Springs
TDG-1 elektrik operasiýa stolunyň arka we aýak plastinkalarynyň birleşmeleri gaz ýazly silindrleriň goldaw gurluşlary bilen enjamlaşdyrylandyr, olar dürli sazlamalary ýumşak, sessiz we titremesiz edýär, şol bir wagtyň özünde bogun gurluşyny netijeli goraýar we näsagyň ýykylmagynyň öňüni alýar.
2.LINAK Elektrik Linear Aktuatory
Elektrikli itekleýji taýajygy ulanmak lukmançylyk işgärleriniň operasiýa stolunyň ýagdaýyny el bilen dolandyrmagynyň zerurlygyny aradan aýyrýar. Diňe uzakdan dolandyryşy saklamak ýeterlik, bu aňsat we zähmeti tygşytlaýar. Gidrawliki operasiýa stolunyň satuwdan soňky abatlaýyş işleri bilen deňeşdirilende, elektrikli operasiýa stoly satuwdan soňky abatlaýyş çykdajylaryny hem ep-esli azaldýar. Sazlama prosesinde elektrikli itekleýji taýajygy has takyk ýerleşdirip bolýar we sazlama prosesi örän sessiz bolýar.
3. Y görnüşli esas
Ýatak binýady Y görnüşli dizaýny kabul edýär, bu diňe bir ergonomiki dizaýna laýyk gelmek bilen çäklenmän, elektrik operasiýa stolunyň durnuklylygyny ýokarlandyrýar, şeýle hem lukmançylyk işgärleri üçin has köp boş aýak giňişligini üpjün edýär we lukmançylyk işgärleriniň hassa has ýakynlaşmagyna mümkinçilik berýär.
4. Köpugurly Aksessuarlar
Umumy anesteziýa astyndaky näsaglaryň operasiýa wagtynda ýykylmazlygyny üpjün etmek üçin egin kemerleri, bilek kemerleri, aýak kemerleri we beden kemerleri bilen enjamlaşdyrylan. Aýak plastinkalary, gol daýançlary, beden daýançlary we aýak daýançlary operasiýanyň rahatlygyny we operasiýa wagtynda beden suwuklyklarynyň kadaly aýlanmagyny üpjün etmek üçin ýatda saklaýan köpük ýastykçalar bilen enjamlaşdyrylan.
5. Larger kaster dizaýny
Mehaniki elektrik operasiýa stolunyň esasy uly tigirler bilen dizaýn edilen (diametri≥100 mm), hereket etmek üçin çeýedir. Tormozlanylanda tigirler galdyrylýar, düşegiň esasy berk degýärýer we durnuklylyk gowy.
6. Içinde oturdylan batareýa
Elektrik togunyň kesilmegi ýagdaýynda, gurlan batareýa 50 operasiýany goldap bilýär.
Pparametrler
| ModelHaryt | TDG-1 Elektrik Işleýiş Stoly |
| Uzynlyk we giňlik | 2050mm * 500mm |
| Beýiklik (Ýokary we aşaky) | 890mm / 690mm |
| Başlyk plitasy (Ýokary we aşaky) | 60°/ 60° |
| Arka plita (Ýokary we aşaky) | 90°/ 17° |
| Aýak plastinkasy (Ýokary / Aşak / Daşaryk) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Ters Trendelenburg | 25°/ 11° |
| Gapdal egiliş (Çep we Sag) | 20°/ 20° |
| Böwrek köprüsiniň beýikligi | ≥110 mm |
| Egilme/Refleks | Kombinasiýa operasiýasy |
| Dolandyryş paneli | Isleg boýunça |
| Elektromotor ulgamy | Linak |
| Voltaž | 220V/110V |
| Ýygylyk | 50Hz / 60Hz |
| Güýç syglylygy | 1.0 KW |
| Batareýa | Hawa |
| Matras | Ýatlama Matras |
| Esasy material | 304 Dat almaýan polat |
| Maksimum ýük göterijilik | 200 KG |
| Kepillik | 1 ýyl |
Sstandart aksessuarlar
| Ýok. | At | Mukdarlar |
| 1 | Anesteziya ekrany | 1 bölek |
| 2 | Beden goldawy | 1 jübüt |
| 3 | Gol goldawy | 1 jübüt |
| 4 | Aýak goldawy | 1 jübüt |
| 5 | Böwrek köprüsiniň tutawaçy | 1 bölek |
| 6 | Matras | 1 toplum |
| 7 | El bilen pult | 1 bölek |
| 8 | Elektrik liniýasy | 1 bölek |